Hakkımızda

MAK İç Mimarlık, Y. İç Mimar Merve Tever Kolcuoğlu önderliğinde 2019 yılında İstanbul’da genç ve dinamik bir ekiple birlikte hayata geçirilmiştir.

Lisans eğitimini 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini ise 2013 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü İç Mimarlık Bölümü’nde ‘Otel Olarak İşlevlendirilmiş Tarihi Yapıların İncelenmesi’ bitirme tezi ile tamamlayan Merve Tever Kolcuoğlu 2013 yılından beri profesyonel olarak tasarım/proje/uygulama ve şantiye koordinatörlüğü işlerini yürütmektedir.

Tever Teknik Anonim Şirketi bünyesinde 2014 yılından beri kentsel dönüşüm alanında kişiye özel tasarımlar yapan Y.İç Mimar Merve Tever Kolcuoğlu, bu sektörde yüzün üzerinde konut teslim etmiştir. Kolcuoğlu aynı zamanda, üniversitelerin iç mimarlık bölümlerinde proje dersleri vermektedir.

Tasarımlarında mutlaka kullanıcının kendi imzasının da bulunmasına özen gösteren Kolcuoğlu, bunun uygulama süreci ve sonrasında kullanıcının günlük yaşamına olumlu yansımaları olması ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

“Müşterilerimiz, bir ürünün tasarımında yada malzeme seçiminde aktif rol oynadıklarında daha çok heyecanlanıyorlar. Onları mutlu görmek te bize doğru işler yapıyor olduğumuzu hissettiriyor.”

MAK İç Mimarlık insana, doğaya ve tüm canlılara değer verir ve içinde bulunduğumuz teknoloji ve hızlı değişim çağında yaptığı projelerde insanların içinde bulunacakları mekanların dinlendirici özelliği olmasını da ön plana çıkarmayı hedefler.

Ne Yapıyoruz?

Tamamını ya da bir bölümünü yenilemek, yeniden işlevlendirmek veya iyileştirmek istediğiniz mekanınızı projelendiriyor, fotoğraflıyoruz. Talepleriniz doğrultusunda taslak proje hazırlıyor, bu projeye göre alt yapı, tadilat, yerinde uygulama, mobilya imalatları ve montaj ürünlerini fiyatlandırıyoruz. Proje kararları ve malzeme seçimiyle birlikte 3 boyutlu görseller hazırlıyor ve sunuyoruz. Bu çalışmayı yaparken talepleriniz doğrultusunda belirli bütçeler dahilinde hareket edebiliyoruz.

Amacımız, her uygulamanın kendine özgü, kişiye ve mekana özel olmasını sağlamak ve mevcut bütçe doğrultusunda en iyi sonuca ulaşmak oluyor. Tüm bunların ışığında, zaman’ın değerini en iyi şekilde biliyor, profesyonel ekiplerimiz sayesinde en iyi işi en kısa sürede yerine getirebiliyoruz.

Değişen kullanıcı taleplerine cevap verirken fark yaratıyoruz; çünkü görsel tasarımdan ergonomiyi, ergonomiden doğru malzeme seçimini ayırmıyor, müşterilerimizle temas halinde kalarak, işin sonuna kadar başarılı bir ortaklık yürütüyoruz.

Hedefimiz; bitirdiğimiz her işte daima mutlu kullanıcı ve kendine özgü bir mekan ortaya çıkarmış olmaktır.